Посилки з-за кордону: нові умови оподаткування

Щойно зібрався розповісти про мій досвід покупок з американських Інтернет-магазинів Amazon та eBay, так Верховна Рада 7 грудня внесла зміни до Податкового кодексу України та змінила умови оподаткування міжнародних посилок. Тож для початку варто прояснити, яких саме змін і коли очікувати тим, хто планує отримувати посилки з-за кордону.

Тепер для отримання міжнародних поштових посилок без оподаткування необхідно дотриматися таких вимог:

1. Протягом календарного місяця можна отримувати не більше трьох міжнародних поштових відправлень на ім’я одного одержувача – фізичної особи (раніше кількість посилок не обмежувалася);

2. Вартість товарів у кожній посилці не повинна перевищувати еквівалент 150 євро (така норма діє і зараз, але без обмеження у три посилки на місяць). Тобто отримані три посилки, приміром, на 30 Євро вже означатимуть вичерпання місячного ліміту.

Коли набудуть чинності ці законодавчі зміни?

Відповідно до прийнятого Закону (проект № 6776-д) саме ця норма – нова редакція пункту 196.1.17 статті 196  Податкового кодексу України, набере чинності з 1 січня 2019 року.

Звісно, ці новини не є радісними з огляду на те, що в українських торгівельних мережах товари, такі самі як у закордонних Інтернет-магазинах, часто коштують у 2 чи навіть у 4 рази дорожче, навіть з урахуванням доставки з-за океану.

Проте є трохи часу спланувати свої покупки, а може й якийсь мирний громадський протест на захист прав споживачів. Адже рівень цін в Україні на базові товари народного вжитку (зокрема: одяг, взуття, дитячі речі) зовсім не відповідає рівню життя громадян.

Реклама:

Хоча ці нові вимоги є незручними для пересічної сім’ї, проте їх можна подужати завдяки кільком простим порадам:

1. Плануйте ваші покупки завчасно – на літній сезон, на зимовий. Тоді можна замовляти товари з-за кордону не поспіхом, а щомісяця.

2. Користуйтеся опціями “список бажань” та “слідкувати за зниженням ціни” на сайтах Інтернет-магазинів – це дозволить не кидатися купляти все, що очі бачать, особливо в часи псевдо розпродаж типу “чорної п’ятниці”.

3. Замовляйте доставку товарів на різних дорослих членів родини або на друзів, гуртуючи ваші замовлення – це дасть змогу збільшити ліміт щодо кількості та загальної вартості куплених товарів з-за кордону.

Завдяки плануванюю та цим інструментам ви зможете купляти дійсно потрібні речі по справді низькій ціні, гуртуючи ваші замовлення в мінімальну кількість посилок.

На останок, хочеться усім побажати, щоб ми не виживали – купуючи з-за кордоном дешевші товари, а достойно жили у власній країні, де не буде корупції, а відтак – і завищених цін на товари базової необхідності.

Щасливого Різдва Христового!

Максим Васінправовий експерт

Підпишіться на оновлення блогу: